Zabawki dla kota – Które sprawdzą się najlepiej?

Wielu opiekunów kotów może nie zdawać sobie sprawy z tego, jak ważnym elementem opieki jest zabawa z kotem. Wspólne spędzanie czasu ze zwierzęciem nie tylko pomaga budować relację i zaciskać więzi. Odpowiednie zabawki wspierają prawidłowy rozwój młodych kotów oraz mają znaczący wpływ na lepsze funkcjonowanie kotów dorosłych.

  1. Co kupić dla kota? –  Zabawki, które sprawdzają się najlepiej
  2. Kocie zabawki – Dlaczego są ważne w życiu kota?
  3. Interaktywne zabawki – Ruchome zabawki dają więcej frajdy

1. Co kupić dla kota? – Zabawki, które sprawdzają się najlepiej

Aktualnie na rynku można znaleźć różnorodne zabawki dla kota i często trudno jest się zdecydować, którą z nich kupić swojemu pupilowi. Niektóre z nich świetnie przyjmowane są zarówno przez młode koty, jak i te starsze. Dobrym przykładem uniwersalnej zabawki, która sprawdzi się w przypadku większości kotów jest wędka.

Jeśli chodzi o zabawki dla kota, wędka jest lubiana przez większość z nich. Dlatego właśnie wydaje się być w domu kociarza absolutną podstawą. Zabawa wędką świetnie symuluje polowanie na zdobycz, a ponieważ to opiekun steruje zabawką, jest ona dla kota nieprzewidywalna. Warto prowadzić ją w taki sposób, aby zmotywować kota do wysiłku, pogoni, a nawet skoków. Chociaż nie należy ułatwiać kotu zadanie, co jakiś czas warto pozwolić podopiecznemu złapać zdobycz, aby w pełni czerpał satysfakcję z waszej zabawy.

2. Kocie zabawki – Dlaczego są ważne w życiu kota?

Warto pamiętać, że koty spędzające życie w domu mogą się nudzić. Z kolei kot znudzony często bywa nieszczęśliwy. Najlepsze zabawki powinny zapewnić podopiecznemu rozrywkę, a tym samym zapobiec frustracji i problematycznym zachowaniom kota. Dzięki zabawie z kotem można uniknąć niszczenia przez niego mebli, czy innych przedmiotów.

Zdarza się również, że kot, z którym opiekun się nie bawi próbuje wyładować swój instynkt łowiecki. Dlatego może próbować atakować dłonie człowieka lub jego nogi, traktując je jak swoją ofiarę.

Najpopularniejszą zabawką dla kota jest wędka. Szczególnie dobrze sprawdzają się te zakończone piórkami, ponieważ koty uwielbiają naturalne materiały. Warto jednak wypróbować również inne zabawki. Świetnie sprawdzą się różnych rozmiarów puchate myszki lub piłeczki. Najlepiej sprawić kotu zabawki, które wymuszają ruch.

3. Interaktywne zabawki – Ruchome zabawki dają więcej frajdy

Równie świetnym pomysłem i coraz bardziej popularnym za razem są zabawki interaktywne. Aktualnie można znaleźć na rynku wiele ich rodzajów, a każda z nich w doskonały sposób pobudzi kota do aktywności.

Najpopularniejszą zabawką interaktywną dla kota jest poruszająca się piłeczka. Zamiast rzucać kotu zabawkę, w tym przypadku wystarczy ją włączyć. Piłeczka porusza się sama, a kot rusza do polowania i próbuje ją złapać.

Innym pomysłem na zainteresowanie kota są zabawki do ukrywania przysmaków. Wyposażone są one w specjalne schowki, w których można ukryć smakołyki. Kot bawiąc się musi sam dojść do tego w jaki sposób wydobyć nagrodę z zabawki. Tego typu zabawa nie tylko pobudza kota do aktywności fizycznej, ale również tworzy stymulację intelektualną.

Kolejną świetną propozycją są zabawki w kształcie ruchomej ryby. Tego typu przedmioty posiadają wbudowany czujnik ruchu. Uruchamia go ruch kota. Kiedy zwierzę zbliża się do zabawki, ryba zaczyna się poruszać. To z kolei przyciąga uwagę kota i zachęca go do zabawy.

Więcej ciekawych inspiracji na zakup zabawki dla kota można znaleźć na stronie dlakociarzy.pl.

Poprzedni post Kot w domu: jak dbać o czystość?