Jakie są rasy kotów długowłosych?

Chociaż wszystkie koty są niezaprzeczalnie wspaniałe, jest coś niezwykłego w długowłosych kotach z ich miękkim i bujnym futrem, które sprawia, że są tak wyjątkowe.

Nie trzeba dodawać, że te bujne koty wymagają więcej zabiegów pielęgnacyjnych niż ich krótkowłose odpowiedniki, ale nie pozwól, aby Cię to zniechęciło. Jakie są najlepsze rasy kotów długowłosych?

Niesamowite rasy kotów długowłosych

Z ich przeszywającymi zielonymi oczami i długim białym futrem, perskie szynszyle są bardzo poszukiwaną rasą. Kot perski jest stosunkowo leniwy i czasami temperamentny, ale uwielbia okazywać uczucia swoim właścicielom. To, co naprawdę odróżnia je od innych ras kotów, to ich unikalny kształt twarzy. Muszą być jednak regularnie pielęgnowane, aby ich futro wyglądało pięknie. Z ich zaskakującymi niebieskimi oczami, luksusowym kolorem sierści i wzorem, Himalaje są niezaprzeczalnie uderzające. Są one wynikiem skrzyżowania kotów syjamskich i perskich. Są spokojniejsze niż syjamskie, ale bardziej aktywne niż perskie, co czyni je świetnymi kotami rodzinnymi! Ich oszałamiająca sierść wymaga jednak regularnego szczotkowania, aby zachować jej miękkość i połysk. Jeśli szukasz ogromnego kota, to nie szukaj dalej!

Więcej artykułów o kotkach i innych zwierzętach domowych znajdziesz w serwisie https://www.pupilki.pl/, a wracając do interesujących kotów długowłosych to czas przyjrzeć się norweskim kotkom leśnym. Kot norweski leśny może ważyć nawet dwa razy więcej niż inne rasy kotów domowych. Łatwowierne, inteligentne, zwinne i spokojne, są wspaniałymi kotami wszechstronnymi. Uwielbiają też kontakt z ludźmi i zabawę, ponieważ są świetnymi myśliwymi!

Brytyjski długowłosy jest często porównywany do misia ze względu na ich miękkie, pluszowe futro. Są wspaniałą rasą do przyjęcia, jeśli mieszkasz w małym domu lub w mieszkaniu, ponieważ mają tendencję do bycia cichymi, zrelaksowanymi i z niskimi kosztami utrzymania.

Poprzedni post Karma dla psa – wybierz najlepszą dla swojego pupila!
Następny post Dlaczego koty uwielbiają wylegiwać się na słońcu?