Jak powinien być zrobiony drapak dla kota?

Właściwie przygotowanie domu na przyjście zwierzaka sprawi, że na dłużej zachowa on dawny wygląd. W przypadku kota często pada pytanie, jak będą wyglądały meble, głównie kanapy, łóżka i fotele, gdy pojawi się w pomieszczeniach mieszkalnych kot. Mruczki potrzebują czegoś, co będą mogły drapać. Jeśli nie zostanie umieszczony w domu drapak dla kota, zwierzę szybko znajdzie sobie przedmioty, które posłużą mu do tego właśnie celu.

Jakie drapaki dla kota obecne są w sklepach zoologicznych?

Kot musi ścierać sobie pazury, wybiera do tego przedmioty, które mu w tym pomogą. Żeby ochronić kanapę czy ulubiony fotel, warto umieścić w dogodnym, widocznym dla zwierzęcia miejscu drapak dla kota. Jeśli jednak kot już przyzwyczai się do kanapy, to koniecznie przeczytaj poradnik na stronie Dylemat.pl i dowiedz się jak go tego odzwyczaić. Gdy kocię od małego jest przyzwyczajone do korzystania z tego przedmiotu, po pojawieniu się w nowym domu, chętnie będzie korzystało z postawionego tam drapaka, niezależnie od tego, czy jest podobne rozmiarem, wyglądem. Trzeba pamiętać, że mały kotek w końcu urośnie, dlatego warto postawić na nieco bardziej rozbudowane produkty. Najlepsze drapaki to te, które oprócz elementów do drapania, będą miały też: leżak, budkę do leżakowania, drapinki, linki. Do wyboru są przede wszystkim: podłogowe (w różnych wielkościach), podwieszane, ścienne, modułowe.

Wybór drapaka a metraż domu

Często warto podczas wybierania akcesoriów dla kota wziąć pod uwagę warunki, jakie są w domu. Do małych, kameralnych wnętrz nie opłaca się kupować drapaków na pół pokoju, znacznie lepiej sprawdzi się drapak dla kota ścienny, który umieszczany jest tak, żeby nadal w pomieszczeniu była wolna przestrzeń. Dobrą opcją mogą być te przedmioty modułowe, pozwalające na dokupywanie co kilka miesięcy nowych części.

Poprzedni post Zabiegi pielęgnacyjne u kotów – zęby, pazury i sierść
Następny post Karma dla psa – wybierz najlepszą dla swojego pupila!