Ile karmy powinien otrzymywać kot?

Polacy kochają koty. To mądre i czyste zwierzęta, które bardzo łatwo przystosowują się do warunków bytowych. Idealnie nadają się zarówno do mieszkania w domu jednorodzinnym, jak i do egzystowania w małym mieszkaniu. Posiadacze kotów chcą zapewnić zwierzętom jak najlepsze warunki, czyli odpowiednią pielęgnację, warunki do zabawy, opiekę lekarską oraz właściwe po żywienie. Na temat odżywiania kotów znajdziemy w Internecie bardzo wiele informacji. Właściciele kotów często zadają sobie pytania: Ile karmy powinien otrzymywać kot w ciągu dnia? I jaka karma bytowa dla kotów będzie najlepsza?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Karma bytowa dla kotów – co warto o niej wiedzieć
  • Ile karmy powinien otrzymywać kot?
  • Gdzie warto kupować karmę dla kotów

Posiadacze kotów powinni pamiętać o właściwym odżywianiu kota. Dzięki odpowiedniej diecie koty zachowują zdrowie na długie lata. Karma bytowa dla kotów ma zapewnić tym zwierzakom pożywienie odpowiedniej jakości, które będzie dostarczało kotom właściwą do ich wieku ilość składników odżywczych oraz witamin i mikroelementów.

Karma bytowa dla kotów- co warto o niej wiedzieć?

Karma bytowa dla kotów to pokarm, który ma zapewnić naszemu kotu odpowiednią ilość składników odżywczych każdego dnia. Karma bytowa dla kotów jest dostępna w sklepach zoologicznych zarówno w formie karmy suchej, jak i w formie mokrego pożywienia. Wybór zależy od indywidualnych preferencji naszego kota. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć podawanie karmy suchej i mokrej w ciągu dnia. Karma bytowa dla kotów w formie gotowego dania to idealne rozwiązanie z wielu powodów. Po pierwsze nie wymaga wielkiego zaangażowania ze strony właściciela. Po drugie pozwala na duże urozmaicenie diety naszego kota. Karma jest dostępna w wielu wariantach smakowych, co pozwoli na stworzenie bogatej i zbilansowanej diety naszemu kociemu przyjacielowi. Karma bytowa dla kotów dzieli się na karmę dla kociąt, karmę dla dorosłych kotów oraz na karmę przeznaczoną dla kotów-seniorów. Skład różni się od siebie, ponieważ koty będące w różnym wieku mają zupełnie inne potrzeby, jeśli chodzi o odżywianie, składniki mineralne oraz zapotrzebowanie energetyczne. Dla kociąt będziemy zatem wybierać karmy z dużą zawartością białka. Dla dorosłych kotów będzie to karma bytowa o mniejszej kaloryczności.

Karma bytowa dla kotów-ile jedzenia dawać kotu i gdzie najlepiej kupować jedzenie dla naszego kota?

W jedzenie dla naszego kota warto zaopatrywać się w sklepie zooart.com.pl . To w tym sklepie dostępna jest najlepsza karma bytowa dla kotów. Nim jednak zrobimy zakupy, warto zastanowić się, jakie dokładnie porcje karmy powinien otrzymywać kot? Przeciętny kot wazy kilka kilogramów. W zależności od rasy i wagi kota potrzebuje on odpowiedniej ilości karmy, aby prawidłowo funkcjonować. Ilość pożywienia powinna być dostosowana do wagi naszego kota oraz do jego aktywności w ciągu doby. Dlatego małe koty, ze względu na duży poziom aktywności w porównaniu z dorosłymi osobnikami, potrzebują więcej karmy do właściwego rozwoju i wzrostu niż dorosłe koty. Szacuje się, że koty ważą średnio około czterech kilogramów. W odniesieniu do tej wagi przeciętny kot powinien otrzymywać w ciągu dnia około 70 gram suchej karmy lub około 4-5 saszetek mokrego jedzenia. Można łączyć pokarm suchy z mokrym i równoważyć proporcje kociego jedzenia. Porcje jedzenia należy dostosować tak, aby zapewniać odpowiednią ilość składników potrzebnych kotu do właściwego funkcjonowania. O dokładne proporcje jedzenia dla naszego kota ,warto zapytać lekarza weterynarii podczas wizyty kontrolnej. Lekarz weterynarii odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania i rozwieje wszystkie nasze wątpliwości.

Poprzedni post Jak wybrać karmę dla kota i dlaczego to takie ważne?
Następny post Zbrylający żwirek dla kota – wszystko, co musisz wiedzieć.

Jeden komentarz w temacie “Ile karmy powinien otrzymywać kot?

Dodaj komentarz