Czy koty lubią podróżować?

koty-podroze

Koty z natury są samolubami, większość z nich nie przepada za podróżowaniem. Koty z reguły bardzo mocno przywiązują się do swojego terytorium. W innym miejscu czują zagrożenie. Natomiast koty uwielbiają wędrówki i chodzą własnymi drogami ale tylko na swoim terytorium blisko pożywienia.

Podróż samochodem z kotem

Jeśli już musisz zabrać kota ze sobą w podróż. Zadbaj o jego poczucie komfortu i bezpieczeństwa i umieść kota w jego transporterze. Podróż z kotem puszczonym luzem może być niebezpieczna nie tylko dla kota ale również dla pasażerów podróży. Kot może spowodować wypadek i pod żadnym pozorem nie otwieraj okna, kot może przez niego wypaść. Inwestycja w transporter ułatwia podróżowanie z kotem.W czasie podróży transporter powinien być umieszczony tak by nigdzie nie upadł a zwłaszcza przy nagłym hamowaniu. Pod żadnym pozorem nie wkładaj kota do bagażnika. Tam wentylacja jest kiepska i może stać się tragedia. Najlepiej jakby transporter był umieszczony na przednim siedzeniu obok kierowcy.

Jeśli już naprawdę nie będzie wyjścia i musisz podróżować samolotem z kotem

Taką podróż z reguły trzeba zaplanować z dużym wyprzedzeniem, linie lotnicze mają swoje kryteria wymagania. Większość linii lotniczych zezwala na podróż ze zwierzakiem i możemy go umieścić w transporterze w kabinie pod siedzeniem. Przed wylotem najlepiej wybierz się do weterynarza, będzie potrzebne zaświadczenie o szczepieniach. Nie zapomnij, że zwierzak również potrzebuje paszportu żeby przejechać granicę Polski. Taka podróż samolotem to dla kota ogromny stres, nie należy kota karmić przed przelotem by nie zwymiotował podczas podróży .

Czasami zdarza się, że kot nie lubi podróżować z powodu choroby lokomocyjnej. Należy kota obserwować, jego niepokojące zachowanie to:
-drapanie,
-miauczenie,
-gryzienie,
-ospały,
-nudności,
-ślinienie,
-ziewanie,
-brak kontroli przy oddawaniu moczu.

Koty może nie są urodzonymi podróżnikami ale podróż może być z kotem przyjemna, jeśli przyzwyczaimy kota od małego do podróżowania.
Jeśli wiemy, że będziemy często podróżować z pewnością nasz kot pokocha podróżowanie jeśli czuje z właściciele ogromną więź.

Jeśli szukasz więcej przydatnych porad turystycznych, zapraszamy na www.infopodroze.pl.

Poprzedni post Jak rozpoznać u kota anemię?
Następny post Jak przygotować się na przyjęcie kota pod swój dach?