Biurko regulowane – jakie wybrać?

Niezależnie od miejsce pracy, w biurze czy domu, zawsze niezbędne jest ergonomiczne, dopasowane do użytkownika biurko. Dowiedz się jak dobrać biurko do swoich potrzeb. Co zrobić, jeżeli z przestrzeni do pracy korzysta więcej niż jedna osoba? Jakie biurko wybrać do pokoju ucznia?

1. Co wziąć pod uwagę przy zakupie biurka?

2. Biurko regulowane – co wziąć pod uwagę przy zakupie?

3. Biurko do pokoju ucznia – co wziąć pod uwagę przy zakupie?

4. Biurko z regulacją wysokości Fly Desk

Co wziąć pod uwagę przy zakupie biurka?

Biurko to jeden z podstawowych elementów, które wpływają na komfort pracy. Szczególnie wtedy, kiedy przy komputerze lub papierach spędzamy kilka godzin dziennie, należy wziąć pod uwagę zdrowie swojego kręgosłupa. Nieprawidłowo dobrane biurko, zbyt niskie lub wysokie, może skutkować bólami pleców i rąk. Aby temu zapobiec, warto poświęcić trochę czasu na wybranie odpowiedniego biurowego wyposażenia.

Kupując stół do pracy, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na swoje warunki fizyczne. Ważny jest przede wszystkim wzrost. Należy pamiętać, że podczas siedzenia ręce powinny opierać się swobodnie o blat, a kąt pomiędzy nimi a tułowiem powinien być równy 90 stopni. Przy biurku nie powinniśmy siedzieć także w pozycji zgarbionej.

Ważna jest również przestrzeń dla nóg. Warto o tym pamiętać, decydując się na biurko o określonej głębokości. Dla osoby dorosłej najwygodniejszy będzie mebel o głębokości wynoszącej minimum 70 centymetrów.

Coraz częściej głośno mówi się o szkodliwości długotrwałej pracy siedzącej. Z tego powodu, aby zachować podczas wykonywania obowiązków zawodowych mobilność, warto zmieniać często pozycję. W takim wypadku niezbędne okazać może się biurko z regulacją wysokości. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim możliwość dopasowania wyposażenia biura do swoich potrzeb. W zależności od pory dnia lub dnia tygodnia, biurko z regulacją pozwala na pracę przy biurku na siedząco lub na stojąco. Dzięki temu nie trzeba martwić się o dodatkowe podstawki lub konieczność rezygnacji z dbania o kręgosłup.

Biurko regulowane to także rozwiązanie dla biur, w których przestrzeń biurową dzieli kilka osób i nie każdy z nich posiada własne, dopasowane do swoich potrzeb miejsce do pracy. Stelaż regulowany pomaga rozwiązać większość problemów, jakie wynikają z dzielenia przestrzeni do pracy z osobami o różnych warunkach fizycznych.

Biurko regulowane – jakie wybrać?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje biurek regulowanych: sterowane elektrycznie oraz ręcznie. Biurko elektryczne normal posiada panel sterowania, w którym znajduje się wyświetlacz wysokości. Dzięki niemu w wygodny i szybki sposób zmieniać można wysokość blatu. Niezależnie od tego, na jaki typ regulowania się zdecydujemy, warto zwrócić uwagę czy stelaż pracuje płynnie.

Decydując się na biurko regulowane warto wziąć pod uwagę także jego budowę, np. fakt, czy posiada ergonomiczne wcięcie, przez który nie odczujemy niewygodnego kantu blatu. Inna ważna opcja to możliwość ustawienia monitora na wybranej wysokości. Pomoże w tym odpowiedni zamontowany w blacie otwór, który daje możliwość zamontowania ramienia podtrzymującego monitor. To także dobry sposób na uporządkowanie kabli.

Bardzo ważna jest konstrukcja biurka. Stelaż biurka powinien być stabilny, a przy tym łatwy w obsłudze dla użytkownika. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na materiał. W przypadku mebli biurowych dobrze sprawdza blat z płyty mdf okleinowanej folią, która jest łatwa w czyszczeniu i odporna na uszkodzenia.

Wysokiej jakości materiał połączony z blatem ergonomicznym sprawi, że biurko zadowoli wymagających klientów.

Biurko do pokoju ucznia – co wziąć pod uwagę przy zakupie?

Biurko warto dobierać nie tylko do swoich warunków fizycznych i potrzeb, ale także czynności, które wykonywać będziemy przy jego blacie. Na rynku dostępne są modele przystosowane dla graczy. Tego typu meble posiadają dodatkowe otwory i funkcjonalności, które pozwalają na umieszczenie dużej liczby sprzętu i kabli.

Przy pracy biurowej dobrze sprawdzą się natomiast biurka z dużym blatem, na którym umieścimy nie tylko komputer, ale także niezbędne akcesoria. Wygodną alternatywą może być zakup mebla w kształcie litery L.

W przypadku biurka dla uczniów warto wziąć pod uwagę fakt, że dzieci podczas odrabiania pracy domowej korzystają najczęściej z dużej liczby książek, pomocy naukowych oraz innego wyposażenia. Z tego powodu idealny mebel powinien posiadać półki i szuflady, które pozwolą trzymać wszystkie niezbędne rzeczy zawsze na miejscu.

Podobnie jak w przypadku biurka do biura, także i w przypadku stołu dla ucznia nie można zapominać o ergonomii pracy. Podstawa to dopasowanie biurka do wzrostu. Biorąc pod uwagę fakt, że uczniowie cały czas rosną, dobrze sprawdzi się biurko regulowane. To doskonały wybór także wtedy, gdy z jednego biurka korzysta kilkoro dzieci.

Biurko z regulacją wysokości Fly Desk

Fly-Desk.com oferuje szeroki wybór biurek. W ofercie znajdują się modele w różnych cenach, w tym biurko na stelażu premium i z ergonomicznym blatem, który spełnia wymogi wymagających klientów.

Poprzedni post Karmy o czystym składzie – czym się różnią od tradycyjnych karm z supermarketu?
Następny post Sklep zoologiczny – profesjonalne podejście do każdego pupila