4 powody dlaczego Twój kot gryzie swoje pazury

Kot gryzie pazury – czy tak w zasadzie to normalne zachowanie czy nie? Jaki może być tego powód, że kot gryzie łapki? Czy jest to powód do niepokoju? Zaraz odpowiemy sobie na to pytanie.

Z jakiego powodu kot może ogryzać pazury?

Właściciele kotów na pewno niejednokrotnie zauważyli, że ich pupile obgryzały sobie pazury. Czy to normalne zachowanie?

Z jakiego powodu w ogóle kot może zacząć obgryzać pazury?

  1. Z zadowolenia,
  2. Ze stresu,
  3. Odruch ssania,
  4. Problem z pazurami.

Koty mogą ssać łapy podczas zadowolenia i wtedy też mruczą. Oznacza to dobre samopoczucie u kota. Mruczenie oznacza dobre emocje. Koty mogą obgryzać pazury ze stresu. Przez obgryzanie pazurów i ssanie łap może odstresowywać kota. To sposób na odreagowanie stresu. Ale z kolei odruch ssania może występować u małych kociąt jest to naturalny odruch. Taki odruch może występować u porzuconych kotów przez matkę.

Może to głębszy problem z pazurami?

Problem z pazurami to kolejny powód, dla którego kot może lizać często pazury. Problem może wynikać z urazu lub podrażnienia łapki. Zazwyczaj mogą być też inne urazy, które mogą wynikać ze złego stanu psychicznego, niepewności czy obniżony apetyt .

W takim wypadku najlepiej udać się do lekarza weterynarii i skonsultować problem, który dolega kotu. Nie ma konieczności ocinania pazurów kotu, koty, które wychodzą na zewnątrz nie potrzebują obcinania pazurów Ewentualnie jeśli kot przebywa tylko w domu wtedy ten przypadek trzeba skonsultować z lekarzem weterynarii czy kot potrzebuje obcięcia pazurów.

źródło: www.zwierzak.pl – wszystko o naszych ulubionych zwierzętach

Poprzedni post Stomatologia weterynaryjna – kiedy powinieneś przyjść na wizytę ze swoim pupilem?
Następny post Akcesoria oraz karmy dla zwierząt – garść przydatnych informacji