Kocięta w naszej hodowli opuszczają dom w wieku minimum 14 tygodni, zwykle jest to 14-16 tygodni, nigdy nie wcześniej. Są zaszczepione, odrobaczone i zaczipowane /koty hodowlane/, a w przypadku kociąt na kolanka – wykastrowane /dlatego zostają w hodowli dłużej niż 12 tygodni/. Posiadają rodowód wydany przez Federację Felis Polonia /FPL/ – należącą do FIFe, książeczkę zdrowia oraz wyprawkę, na życzenie nabywcy – również paszport.

Kocięta nakolankowe /czyli nie przeznaczone do dalszej hodowli – rozmnażania/ zostaną poddane wczesnej kastracji i warunek ten nie podlega negocjacjom. Zabieg kastracji nie wpływa negatywnie na rozwój i stan zdrowia kociaka.

Kocięta hodowlane /czyli przeznaczone do dalszej hodowli – rozmnażania/ powierzamy jedynie w ręce osób posiadających zarejestrowaną w legalnie działającym klubie felinologicznym hodowlę oraz przydomek hodowlany, a przede wszystkim posiadających pewną wiedzą w zakresie hodowli kotów.

Nasze bengale to koty niewychodzące swobodnie poza dom, zatem preferujemy, by w nowym domu było podobnie. Nie wyklucza to oczywiście możliwości przebywania kota np. w wolierze czy na zabezpieczonym odpowiednią siatką balkonie lub parapecie okna, co doskonale chroni przed wieloma nieszczęśliwymi wypadkami.

Sprzedajemy kocięta wyłącznie do domów odpowiedzialnych i świadomych swoich obowiązków wobec zwierząt. Zależy nam, by nasze kociaki były traktowane jak członkowie rodziny, a nie nowoczesny, niecodzienny wystrój mieszkania. Preferujemy sprzedaż do domów, gdzie mieszka już kot, choć bierzemy pod uwagę również o domy, gdzie bengal jest pierwszym i jedynym kotem w domu.

Z każdym nabywcą zawieramy szczegółową umowę kupna – sprzedaży. Ponadto nowy właściciel otrzymuje od nas wszystkie niezbędne i dość szczegółowe informacje dotyczące pielęgnacji, żywienia, opieki nad małym kociakiem /w formie „instrukcji obsługi kota”/, a w każdym momencie służymy radami dot. tak małych, jak i dorosłych kotów.

Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny wszystkie osoby, które są zainteresowane zakupem naszych kociąt. Szczegóły w zakładce Kontakt.

Nie sprzedajemy kociąt bez rodowodów!